Magická moc drahých kamenů

Určitě budete souhlasit s tvrzením, že je příroda mocná čarodějka. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Jen v diamantech se ukrývá tolik síly a krásy. A kouzlo samotné čarodějky Přírody v sobě nesou i barevné drahé kameny. Ty jsou ceněny nejen pro své dechberoucí barvy, ale také pro své účinky i symboliku, která s těmito kameny souvisí. Pojďme se podívat na granát a rubín, červené kameny, které vás prostě očarují.

Granát je kámen s bohatou historií, byl oblíbený už ve starověkém Egyptě, kde ho faraoni používali při církevních rituálech. Také s naší zemí je granát neodmyslitelně spojen. Jeho historie na území České republiky sahá až do 16. století av současnosti je spojován zejména s Turnově. Granát je přiřazován k planetám Mars, Merkur a Pluto a je oficiálním kamenem měsíce ledna.
účinky granátu

Granát bývá pro svou červenou barvu považován za kámen lásky a vášně. Podporuje tvořivost, zvyšuje sebevědomí a je zdrojem pozitivní energie. Šperk s granátem je oblíbeným dárkem u příležitosti výročí nebo při vyznání lásky.
Granát a znamení zvěrokruhu

Magická moc granátu je často spojována s jednotlivými znameními zvěrokruhu. Při Lvech je granát spojován s úspěšným podnikáním a milostnými vztahy. Beranem tento kámen dodá sebevědomí a odvahu. Kozorohem a Vodnářem pomůže udat životní směr. V případě Štírů je možné pomocí granátu získat obrovské množství znalostí.

Rubín je pro svou barvu považován za ohnivý kámen. Tento drahý kámen patří mezi jeden z nejvzácnějších vůbec. Je vyhledáván pro svou nádhernou barvu, tvrdost i vysoký lesk po vybroušení. Rubín je oficiálním kamenem července a je spojován s planetami Mars a Pluto. Tradičně se tento kámen dává při příležitosti 40. a 50. výročí svatby.
účinky rubínu

Král drahokamů, tak je právem označován rubín. Věří se, že toho, kdo rubín nosí, čeká život v hojnosti. Pro jeho vášnivou červenou barvu mu bývají přisuzovány také afrodisiakální účinky, je proto spojován také se sexuální touhou. Tento červený drahokam je kamenem lásky a síly.

Jaké účinky rubínu bývají spojovány s jednotlivými znameními zvěrokruhu? Rubín je skvělou volbou zejména pro Berany a Lvů. V případě Lvů bývá spojován s láskou a uměním obětovat se pro své nejbližší. Granát a Berani? Při Beran granát potlačuje egocentrismus a má pozitivní účinek na zvýšení profesních schopností. Proč by měli rubín nosit Raci? Rakem červený kámen pomůže překonat problémy, Štíři prostřednictvím kamene dosáhnou vytyčené cíle. Radost a štěstí přináší Pannám, Kozorohem zase prohlubuje milostný požitek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post

Drahý kámen Unakit

Podporuje trpělivost, dodává sebejistotu, přesvědčivost. Pomáhá nám znovu získat kontrolu nad situací a tak podporuje obnovu, harmonii, vyváženost a léčení. Protože kombinuje růžovou (ženskou) a zelenou (mužskou) barvu, připisuje se

Léčivé barevné kameny

Barevné kameny nejsou pro mnohé z nás obyčejným šperkem. Při volbě barevného kamene byste se měli zaměřit hned na několik aspektů. Na jeho tvar, druh i barvu. Každý kámen má

Rozdělení drahých kamenů

I v námi nabízených špercích najdete několik druhů drahých kamenů a sladkovodní perly: Achát – posiluje prý lásku mezi rodiči a dítětem. Achát navíc léčí emoce a upravuje emocionální výkyvy