Rozdělení drahých kamenů

Amazonit

I v námi nabízených špercích najdete několik druhů drahých kamenů a sladkovodní perly:

Achát – posiluje prý lásku mezi rodiči a dítětem. Achát navíc léčí emoce a upravuje emocionální výkyvy – žárlivost a závist. Odhaluje pravdu, pomáhá akceptovat realitu. Posiluje propojení našeho těla a Země.

Akvamarín – symbolizuje odvahu, zklidňuje mysl, zmírňuje agresivitu, povzbuzuje nás k odvaze. Zahání strach, obavy a stres. Pročišťuje naše myšlenky, podporuje nás v pocitu vnitřní svobody a zvyšuje schopnost intuice.

Amazonit – má obdivuhodnou filtrační schopnost, blokuje geopatogenní zóny, chrání také před elektromagnetickým znečištěním prostředí. Jedná se o mimořádně uklidňující kámen. Odstraňuje negativní energie a hněv.

Ametyst – je prý jeden z nejmocnějších kamenů, který dokáže pozitivně ovlivnit mnoho fyzických i psychických funkcí člověka. Ametyst je kámen různých odstínů fialové barvy, které procházejí od těch nejtmavších po nejbledší. Má prý mnoho účinků na člověka na úrovni emoční, psychické i duchovní. Zvyšuje motivaci, koncentraci, pozornost a soustředění, čímž zlepšuje schopnost učit se a paměť.

Aventurín – dodává odvahu, optimismus, schopnost rozpoznat nové přátele. Pomáhá nám vcítit se do jiných lidí, podporuje soucit, vytrvalost.

Beryl – vás naučí, jak dělat pouze to, co opravdu potřebujete. Pomáhá zvládat životní stresy a odhodit zbytečné zátěže. Umožňuje nám zbavit se přehnaného hloubání a zbytečných obav, zbavit se rozrušení, zmatku a snížit přílišné podráždění.

Citrín – v minulosti se věřilo, že citrín dokáže ochránit před hadím jedem a před všemi negativními myšlenkami. Léčili se jím lidé s depresivní náladou. Citrín se dlouhá léta spojuje s bohatstvím a nazývá se často kamenem úspěchu. Přitahuje peníze, prosperitu, úspěch a zaručuje blahobyt. Proto je prý vhodný pro každého, kdo začíná s podnikáním. Citrín podporuje kreativitu a dodává motivaci. Stimuluje rozumové funkce a posiluje intelekt. Zvyšuje sebevědomí, sebedůvěru a dodává pocit bezpečí.

Diamant – je průhledný krystal uhlíku. Podle Mohsově stupnici tvrdosti má největší tvrdost 10, což ho řadí mezi nejtvrdší přírodní materiály. Je prý strážcem ducha a pomáhá nám jasnější a samostatnější myslet. V partnerství prý poskytuje porozumění, toleranci a dlouhou lásku. Zbavuje nás úzkosti, deprese, chamtivosti a malichernosti. Dodává rovnováhu, nezávislost, sebeúctu, čistí a pomáhá kontrolovat žárlivost. Má výsadní postavení mezi drahými kameny a od nepaměti s ním byly spojovány různé mýty a legendy. Ve své vybroušené podobě – ​​briliantu je nejdražším drahokamem. Diamant prý podporuje logické myšlení a nutí nás hledat správnou cestu život a vytrvalost po ní jít. Pomáhá poučit se z porážky. Přináší respekt a úctu. Ve starověku lidé věřili, že diamant je ochránce proti otravám jedem a dokáže je vyléčit.

Flour – kámen géniů, obdařen velkou silou. Rozšiřuje naše vjemy, pomáhá nám vnímat a chápat energie, pod jeho vlivem se intuitivně znalosti stávají jasnými, pochopitelnými a logickými. Slouží jako účinný prostředek proti všem životním zmatkům.

Granát – je kámen se silnými regeneračními účinky. Je kamenem ohně, vášně, ale také proměny a čistoty srdce. Dodává životodárnou energii, touhu poznávat nepoznané a povzbuzuje lásku a oddanost. Granát podporuje pevné vztahy, zájem o druhých, udržuje v rovnováze sexuální touhu a dokáže napravit citovou disharmonii. Přispívá k obnově sil. Je užitečným ve chvílích krize. Pomáhá prý hlavně v zdánlivě bezvýchodných situacích.

Hematit – přírodní hematit byl v Egyptě nošen jako amulet na ochranu zdraví. Připisují se mu kladné účinky na tvorbu krve. Nositeli dodává odvahu, přináší mír, klid a spokojenost.

Howlit – zklidňuje mysl a výborně působí při usínání nebo meditaci. Umožňuje klidnou a racionální komunikaci. Jedná se o kámen posilující paměť a současně vzbuzující touhu po poznání.

Chalcedon – přináší člověku mír. Zvyšuje dobrou vůli každého, kdo ho nosí. Dodává štědrost a laskavost. Dokáže také absorbovat negativní energii a přeměňovat smutek na radost a tím zlehčit dny lidem, kteří prožívají těžké časy. Pohlcuje také negativní myšlenky, emoce a odhání zlé sny. Chalcedon dodává vnitřní stabilitu a účinně harmonizuje tělo, ducha a emoce.

Chryzopras – pozvedá prý emoce, poskytuje naději, uklidňuje, přináší radost, potěšení, úspěch v novém podnikání, přitahuje peníze, přátele, odstraňuje závist, sobectví, napětí a stres. Pomáhá přijmout sama sebe, odpouštět, přináší rovnováhu mezi sny a realitou.

Jadeit – ochranný kámen, který přináší do života štěstí, radost, pokoj a odvahu. Přináší klidný spánek a hezké sny, ale zároveň uvolňuje emoce a to zejména podrážděnost, vztek a hněv. Dodává odvahu projevit své skutečné já.

Jaspis – kámen označován jako „matka všech kamenů“. Vzbuzuje soucit a touhu konat dobro, čím nás dělá lepším člověkem. Zprostředkuje moudrost, tvořivost a trpělivost, vyzařuje oživující, očistnou a ochrannou energii.

Karneol – tento kámen znali už ve starověkém Egyptě. Egypťané věřili, že jde o kámen, který svému nositeli přináší vitalitu. Karneol se považoval za kámen zmrtvýchvstání, proto se ukládal do hrobek. Ve středověku používali lidé karneol na ochranu před blesky, nočními můrami a bránili se jím proti čtení myšlenek. Karneol je prý velmi mocným kamenem, který dokáže posunout život člověka směrem k pravé podstatě a smyslu. Pomáhá mu najít vlastní životní cestu. Otevírá nové dveře a pomáhá naplnit lidské sny. Je to kámen motivace a odvahy.

Koral – dosud je známo asi 6 000 druhů korálů. Keltové uctívali především korály červené a růžové barvy a podle jejich tradice to byl velmi silný ochranný kámen. Korál zvyšuje intuici a pomáhá dosáhnout stanovených cílů, je vynikající prostředek pro zvýšení energie a životní síly.

Křemen – už tisíce let se považuje za mocný a ochranný kámen. Říká se, že lidé, kteří ho nosí umí v sobě najít pravdu a stávají se čestnější a pravdomluvný. Křemen prý pohlcuje, ukládá, uvolňuje a reguluje energii.

Křišťál – symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Působí jako katalyzátor, který urychluje výměnu energií, přičemž negativní odebírá a pozitivní nabíjí. Křišťál prý nabíjí tělo pozitivní energií, vitalitou a silou.

Křišťál horský – má čistou zářivou energii, která prý rozzáří okolí a energetické pole okolo nositele. Obsahuje celé spektrum barev a má univerzální pozitivní účinky na lidský organismus. Používá se často pro zlepšení feng-šuej prostoru a na osobní ochranu před negativními vlivy. Pomáhá prý vyčistit myšlenky a dodává dobrou energii.

Kunzit – Probouzí myšlenky vedoucí k lásce, vyzařuje mír a zvyšuje tvůrčí schopnosti. Je to ochranný kámen, který se dokáže postarat jak o jednotlivce, tak o celé okolní prostředí. Umí rozptýlit vše negativní. Má moc spojovat rozum, intuici a inspiraci.

Labradorit – podporuje rozvoj intuice, odstraňuje negativní energie, pomáhá nám překonat strach, nejistotu, deprese, stres, přináší nové myšlenky, zklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořeni problému. Posiluje víru v sama sebe, přináší sílu, vytrvalost. Labradorit je kamenem proměny a je velmi nápomocný v době velkých životních změn a etap.

Lapis lazuli – nádherná královská modrá tohoto kamene symbolizuje vnitřní hloubku a nejvyšší světlo vnitřní harmonie. Probouzí v nás lásku, citlivost, vnímavost, vnímání krásy. Lapis lazuli prý dodává pocit jistoty a bezpečí. O Lapis lazuli se říká, že je kamenem přátelství. Podporuje harmonii v mezilidských vztazích. A má prý schopnost odhánět neštěstí.

Lávový kámen – je silným ochranným amuletem zasvěcený léčení a uzdravení. Přináší pozitivní energii, negativní odčerpává.

Magnezit – je kamenem čistoty, posiluje naši vůli a pomáhá nám zbavit se různých závislostí. Působí jako energetický zdroj, podněcuje lásku, nabádá k trpělivosti, upřímnosti a jednoduchosti v životě.

Malachit – je jedním z takových kamenů, které během vašeho, ale i svého život získává jakési zkušenosti, kterými zlepšuje své působení. Malachit je zajímavý v tom, že léčí holisticky. To znamená, že působí současně na fyzické, citové, rozumové a duchovní úrovni. Kamínek ne velkých rozměrů, tak dokáže ochránit celou vaši osobnost. Velmi snadno pohlcuje negativní energii a znečišťující látky, které ovlivňují naše celkové zdraví. Otevírá srdce, přináší lásku, rovnováhu a harmonii.

Měsíční kámen – vytváří emocionální rovnováhu. Pomáhá vyrovnat se se změnami. Je zároveň kamenem přání a naděje. Používá se jako ochranný kámen při dlouhých cestách. Měsíční kámen je vhodný pro ženy: prý zmírňuje stres, emocionální napětí a emocionální výkyvy. Podporuje cítění, intuici a emocionalitu. Výrazně zlepšuje naši vnímavost.

Onyx – je kamenem dodávajícím sílu. Zajišťuje oporu v náročných nebo nepřehledných situacích stejně jako v obdobích mimořádného citového nebo tělesného stresu. Říká se, že v sobě udržuje vzpomínky na vše co ten, kdo ho nosí, přežil. Onyx přináší nedocenitelný dar docházet k uvážlivým rozhodnutím.

Opál – působí jako ochranný kámen. Podněcuje originální a dynamické tvořivé síly. Opál posiluje vůli k životu, podporuje uskutečňování vytyčených cílů. Zvyšuje intuici, přináší harmonii a štěstí. Vnáší do života světlo a spontánně rozhodování. Je také spojován s láskou, vášní, touhou a erotikou, zesiluje city a uvolňuje zábrany.

Peridot – pomáhá vidět každou situaci v detailech a prohlubuje naše vnímání. Pomáhá nám růst. Přináší radost a tím zmírňuje pocit smutku, křivdy nebo uražené ješitnosti.

Perla – kultivovaná perla a perleť – symbolizují ženskost a to nejen svým kulatým tvarem, ale i svým leskem a proměnlivostí. Rozvíjejí v nás smysl pro krásu a dokonalost, láskyplnost a snahu o harmonii. Ochraňují nás před nehodami a neštěstím.

Rodonit – je kámen štěstí, radosti a lásky. Vede k toleranci, trpělivosti a odpouštění. Dodává odvahu, zbavuje trémy a nervozity. Přináší pocit duševní rovnováhy.

Rubín syntetický – přírodní rubín patří k jedním z nejvzácnějších drahokamů světa. Název pochází z latinského rubeus – červený. Byl označován za kámen holubičí krve. Odpradávna je váženým a ctěným drahým kamenem a podobně jako diamant, byl součástí královských pokladů. Je to symbol majestátnosti a vznešenosti. V Indii ho nosili maharadžové na čele jako symbol síly a lásky.

Rutil – posiluje přenos energie, zahání beznaděj, strach, mírní deprese a zklidňuje spánek. Podporuje také vytrvalost a nezávislost.

Růženín – tento něžný kámen byl již od antických dob ctěný a nošen jako kámen přátelství a lásky. Posiluje věrnost a pomáhá najít štěstí v lásce. Svými jemnými růžovými tóny probouzí cit něžnosti, mírnosti, porozumění a lásky.

Sodalit – je nejsilnější ze všech modrých kamenů. Pomáhá soustředit se na práci, dosahovat stanovené cíle a také zlepšuje paměť.

Spinel – přírodní spinel patří k jednomu z nejkrásnějších červených drahých kamenů. Snadno lze splést s rubínem. Kromě červené barvy se vyskytuje také v modré a černé verzi a jejich odstínech. Ve středověku byl považován za mocný ochranný kámen, který dokázal posilovat sebevědomí. V Indii ho považovali za kámen „Středu světa“.

Tygří oko – je ochranný kámen. Chrání před uřknutím, dodává sebevědomí a odvahu, pomáhá nám najít, co hledáme a dává nám pocit bezpečí.

Turmalín – ochranný kámen. Působí ve prospěch nositele a přináší mu radost. Odstraňuje stres a strach, nabíjí energií. Černý turmalín má neobyčejně silný ochranný účinek a zbavuje nás záporných energií.

Tyrkys – často se v minulosti objevoval v sedlech jako ochranný kámen koně i jezdce. V Egyptě tyrkys dobře znali a volali ho kamenem života. Staří Tibeťané nosili tyrkys u sebe během celého života často ním i platili. Tyrkys byl v Tibetu dokonce vzácnější než zlato. Název kamene pochází z francouzského slova „turquois“, což znamená turecký. Právě z Turecka pochází první tyrkys dovezen do Evropy. Tyrkys odráží negativní energii a považuje se za kámen očisty. Pomáhá prý i při pocitech deprese a smutku.

Safír syntetický – přírodní safír byl ve středověku považován za kámen nejvyšší duchovní hodnoty. Od 6. století zdobí tmavomodrý safír prsteny kardinálů, má pomoci vyjasnit rozum, očistit srdce a posílit víru.

Zirkon kubický – netřeba si ho mýlit s přírodním zirkonem. Kubický zirkon je uměle vyráběn kámen, chemicky oxid zirkoničitý ZrO2, jeho tvrdost dosahuje 8,5 na Mohsově stupnici (podobnou tvrdost má například smaragd nebo rubín) a index lomu 1,93-1,98. (Pro srovnání, pravý diamant je nejtvrdší nerost, má největší tvrdost 10 a index lomu světla 2,42.) Zirkon vypadá jako diamant, leskne se méně a na rozdíl od diamantu může jeho povrch poškrábat. A je o 75% těžší než diamant stejné velikosti. Považuje se na nejlepší vytvořenou náhradu diamantu.